Su Bazlı Cila Kullanımının Avantajları

Su Bazlı Cila Kullanımının Avantajları

Su Bazlı Cila Kullanımının Avantajları

Zemin kaplama malzemeleri arasında en sık tercih edilenler ahşap parkelerdir. Estetik görünüşü, sağlıklı ve dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Uzun ömürlüdür. Her türlü zemine uygulanabilmektedir. Birçok renk ve tona sahiptir. Daha bir çok avantaja sahip olması nedeniyle zemin kaplamada tercih edilmektedir.

 

 Ahşap Parke Döşeme

 

 Montajı kolaydır. Farklı modellerde döşenerek modelleme yapılabilmektedir. Montaj sonrası cilalama işlemi yapılmaktadır. Cila ahşap malzemenin korunması açısından Kullanılan cilanın su bazlı olması parkenin ömrü açısından oldukça önemlidir. Parkelerde su bazlı cilanın kullanılması birçok farklı avantaj sağlayacaktır. Yüksek sertlik sağlaması ve çizilmeye karşı dirençli olması ahşap parke için su bazlı cila özellikleri arasındadır. Su bazlı cilalar hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Cilalama işlemi sonrasında hızlı kuruma alanın daha kısa sürede kullanılabilmesi açısından önem taşımaktadır.

 

 Aynı zamanda evde temizlik amaçlı kullanılan kimyasallara dayanıklılık da ahşap parke için su bazlı cila özellikleri arasındadır. Ayrıca ahşap parkenin doğal görünebilmesi için su bazlı cila tercih edilmesi önemlidir.

 

 Ahşap Parke Kullanım Alanları

 

 Birçok farklı alanda zemin kaplamada ahşap parkeler tercih edilmektedir. Her ne kadar iç mekan kaplaması olarak bilinse de dış mekanlarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Ahşap merdiven kaplaması olarak da şık bir seçenek olarak kullanılmaktadır. Fazla bakım gerektirmeyen ahşap parkeler aynı zamanda kolay temizlenmektedir.

 

 Ahşap zemin döşemesinin son aşaması olan cilalama işlemi oldukça önemlidir. Zemin kaplaması bazı özelliklerini cila sayesinde kazanmaktadır. Su bazlı cilalama yapılması malzemenin dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması için tercih edilmelidir.

 

Sosyal Medya:
WhatsApp Destek